ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Evcilpet.com internet sitesinin kullanılması amacıyla site merkezi İstanbul olan Evcilpet Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti ile siteyi kullanan kişi ile yapılan bu sözleşme hem site Evcilpet Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti yöneticisi firmaya hem de site kullanıcısına çeşitli yükümlülükler yüklemektedir. Taraflara yükümlülük yükleyen bu sözleşmeyi okumadan imzalamayın. ÜYE olan tüm site kullanıcıları aşağıdaki maddeleri okuyup kabul etmiş sayılır.

  • Bu sözleşme site kullanıcısının üyelik formunda istenen bilgileri eksiksiz doldurması ve sözleşmenin altında belirtilen kutucuğu işaretlediği anda kurulmuş sayılır.

YÜKÜMLÜKLER

1-)  “evcilpet.com” site sahibi Evcilpet Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti bu sitede bulunan ürün ve hizmetleri sağlamak ve tedarik etmek yükümlülüğü altına girmeyi, stokta olmayan ürün ve hizmetler ile ilgili ÜYEYİ bilgilendirmeyi kabul ve taahhüt eder.

2-) Üyelik Sözleşmesi uyarınca ÜYE, “evcilpet.com” sitesine üye olmak, hizmetlerden faydalanmak, sitede satılan ürün ve hizmetleri satın almak istediğini kabul eder.

3-) Üyelik Formunun doldurulması sırasında girilen tüm bilgilerin doğruluğunu ÜYE kabul ve taahhüt eder. ÜYE, üyelik formunu doldururken girmiş olduğu bilgilerin yanlışlığından ve daha sonra bu yanlış bilgilerden dolayı oluşacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul eder.

4-) Kanunen sözleşme imzalayabilmek için 18 (on sekiz) yaşını doldurmuş olma şartı arandığından üye bu sözleşmeyi imzalamakla 18 yaşında ya da daha büyük olduğunu beyan eder. Aksi durumda oluşacak zararlardan ÜYE sorumlu tutulacağını kabul ve taahhüt etmiş olur.

5-) ÜYE, “evcilpet.com” sitesi üzerinden gerçekleştireceği işlemlerde ve yazışmalarda bu Üyelik Sözleşmesi hükümlerine, sitede belirtilen tüm koşullara, iyi niyet ve ahlak kurallarına, mevzuata uygun olarak hareket edeceğini, beyan ve taahhüt eder. ÜYENİN site içerisinde yapacağı işlem ve yazışmalardan kaynaklı olarak hukuki ve cezai sorumluluğu kendisine aittir.

6-) Üyelik Formuna ilişkin bilgiler doldurulurken kendi belirlemiş olduğu KULLANICI ADI ve ŞİFRE bilgisinin güvenliği ve sorumluluğu tamamen ÜYEYE aittir. ÜYE, KULLANICI ADI ve ŞİFREYİ kendisi belirlemekte olup site olarak bu konuda herhangi bir dahilimiz olmaması nedeniyle, ÜYEYE ait KULLANICI ADI ve ŞİFRE bilgisi ile siteye girip yapılan işlemlerden ÜYE kendisi sorumludur. ÜYE başkası tarafından KULLANICI ADI ve ŞİFRESİ kullanılarak site içerisinde işlem gerçekleştirdiği iddiasında bulunarak sorumluluktan ve yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçmayacağını kabul ve taahhüt eder.

7-) ÜYE aşağıda sayılan durumları yapmayacağını KABUL ve TAAHHÜT eder:

  • “evcilpet.com” sitesini bozmaya ya da değiştirmeye yönelik tersine mühendislik yapmak,
  •  Gerçek olmayan bilgiler ile üye olmak ve yanıltıcı bilgiler girerek alınan hizmetin teslimini geciktirerek ya da engelleyerek site sahibi firmayı sorumlu tutmak
  • Her ÜYE aldığı ya da alacağı hizmet ve ürünlere ilişkin yorum yapma ve soru sorma hakkına sahip olmakla birlikte, yapılacak yorum ve yazışmalardan dolayı oluşacak hukuki ve cezai sorumluluğu baştan kabul eder.
  • ÜYE, daha sonra değişecek Üyelik Formunda belirtilen bilgilerde meydana gelen değişiklikleri düzenleme ve doğru olanları bildirme sorumluluğunu kabul ve taahhüt eder. Değişen bilgilerin sisteme eklenmemesi nedeniyle oluşacak aksama ve zararlardan değişiklikleri bildirmemesi/düzenlememesi nedeniyle ÜYE sorumlu olacağını kabul ve taahhüt eder.
  • “evcilpet.com” sitesi ile ilgili tüm fikri mülkiyet hakları Evcilpet Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti ye aittir. ÜYE tüm bu fikri mülkiyet haklarına saygı göstereceğini ve zarar verecek iş ve işlemler yapmayacağını kabul ve taahhüt eder.

8- “evcilpet.com” sahibi Evcilpet Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti Üyelik Sözleşmesine ilişkin değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. Yapılacak değişikler site içerisinde yapılacak duyuru veya gönderilecek e posta sonrası geçerlilik kazanacaktır.

SÖZLEŞMENİN FESHİ

1-) Site yönetimi, iyi niyet kuralları, ahlaki ve etik kurallar ile mevzuata aykırı davrandığı tespit edilen üyenin üyeliği site yönetimi tarafından herhangi bir bildirim ve ihtar yapılmadan askıya alma, uyarma ve sonlandırma hakkını saklı tutar.

2-) ÜYE dilediği zaman Üyelik Sözleşmesini sonlandırma hakkına sahiptir.

3-) Devam eden sipariş aşamasında, sipariş işlemi sonlanana kadar taraflar sözleşmeyi sonlandırmayacaklarını kabul ve taahhüt eder.

4-) Site yönetimi ÜYENİN yukarıda kabul edilen sözleşme maddelerine aykırı davranıldığını tespit etmesi halinde Üyeliği Sonlandırma hakkını saklı tutar.

Bu sözleşmeden kaynaklı tüm hukuki, fikri ve sınaî anlaşmazlık başta olmak üzere İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.