TESLİMAT KOŞULLARI

SİPARİŞ VEREN ÜYE ile “evcilpet.com” SİTE SAHİBİ Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti aşağıda bahsedilen hükümlere uymayı ve gereklerini yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

1) Üye tarafından “evcilpet.com “sitesinden yapacağı alışveriş sonucu sipariş edilen ürünler kargo firmaları aracılığı ile gönderilecektir. Site sahibi sipariş edilen ürünü en geç 3 iş günü içerisinde göndermeyi taahhüt eder. Mücbir sebep ve ürünün stokta olmamasından kaynaklanan hallerde 3 iş günü süresinin uzayabileceği site sahibi Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti tarafından üyeye bildirildiği ihtar edilmiş sayılır.

2) Siparişin teslimat süresi, çalışılan kargo şirketinin çalışma şartları ve siparişin teslim edileceği adresin lokasyonu ile ilgili olarak değişiklik arz edebilecektir.

3) “evcilpet.com” sitesinde sipariş verilen ürüne ilişkin kargonun ücretli olup olmayacağı, ücretli olduğu takdirde ücret miktarı ve sorumlu olan taraf ayrıca belirtilecektir. Bu hususta kargo ücretinin hangi tarafa ait olduğu hususunda bilgi bulunmaması halinde kargo ücreti alıcı üyeye aittir. 

4) Ürün teslimi siparişte belirtilen adrese yapılır. Siparişte belirtilen adresin yanlış olması sonucu siparişin teslim edilememesinden site sahibi Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.

5) Üye, sipariş verilen ürünler ile faturanın farklı adreslere gönderilmesini istediği takdirde bunu önceden site sahibi Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti ye önceden bildirmeyi taahhüt eder.

6) Üye siparişi vererek sipariş formundaki teslimatın doğru yapılabilmesi için gerekli bilgilerin doğruluğunu kabul ve taahhüt eder. Üye kendisine gönderilen e posta/ mesajı kontrol edip varsa yanlışlıkları bildirmeyi kabul ve taahhüt eder.

7) Teslimat sırasında gönderilen kargonun, kargo görevlisi huzurunda açılmasını sağlamak ve varsa gönderilen ürüne ya da kargo paketine ilişkin hasarlara ilişkin kargo görevlisine tutanak tutturmak sipariş veren üyenin sorumluluğundadır.

8) Kargo paketini teslim alan üye, kargo görevlisine paketin ve ürünün zarar gördüğüne ilişkin tutanak tutturmadığı takdirde ürünün paketinin ve içeriğinin hasar gördüğüne ilişkin iddia ve talepte bulunamayacağını kabul ve taahhüt eder.

9) Kargo şirketi aracılığı ile gönderilen ürün, sipariş verilirken doldurulan bilgilerin yanlış olması ya da teslim edilecek adreste kimsenin olmaması sebebiyle teslim edilemeyen siparişten üye sorumludur. Teslim edilemeyen sipariş kargo şubesine geri götürüleceği için şubeden alma yükümlülüğü üyeye aittir. Belirli sürede alınmayan kargolar gönderici adrese iade olacağı için ikinci kez göndermeden kaynaklı masraflar sipariş veren üyeye aittir. Site sahibi dilerse bu ücreti sipariş veren üyeye yüklemekten vazgeçebilir.

10) Teslimat koşullarına ilişkin çıkacak ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

11) Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ( Köy , Mezra, Askeri Birlikler vb.) ürün teslimatı yapılamamaktadır ya da ekstra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir.