Lütfen aşağıdaki şart ve koşulları dikkatlice okuyunuz. Evcilpet Evcil Hayvan Ürünleri Ltd. Şti. (Evcilpet)’en verdiğiniz sipariş ile birlikte aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılırsınız.
İşbu Sözleşme’nin konusu Satıcı’nın sahip olduğu internet sitesi www.evcilpet.com‘dan üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir.

SİPARİŞ VE ÖDEME :

 • 18 yaşından küçük kişiler, Evcilpet.com sitesinden kesinlikle alışveriş yapamaz.
 • Sipariş vermek için mobil uygulamadan veya evcilpet.com internet sitesi aracılığı ile sistemimize kayıt olmanız gerekmektedir. Alınan kişisel bilgileriniz yalnızca hizmete yönelik alınmakta ve saklanmaktadır, üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmamaktadır.
 • Müşteri, sipariş vermek için, online satın alma sürecini izlemeli ve “Ödemeyi Onayla” seçeneğini tıklamalıdır. Bunu yaptıktan sonra müşteri, siparişin alındığını onaylayan bir uyarı alır (“Sipariş Onayı”). Daha sonraki ikinci bir uyarıda, siparişin kabul edildiği ve gönderilmekte olduğu (“Teslimat Onayı”) müşteriye bildirilir. Evcilpet.Com tarafından böyle bir onay müşteriye sunulmamışsa, Sözleşme kurulmamış sayılır.
 • Evcilpet.com sitesinden kredi kartları, banka havalesi ve kapıda ödeme sistemiyle alışveriş yapılabilir. Bunlar haricindeki ödeme istekleri kabul edilmez. 3 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilmektedir.
 • Sipariş verdiğinizde teyit için e-posta alacaksınız. Bu e-posta geldiğinde siparişi, teslimat tarihi ve adresini, farklıysa fatura adresini kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer teyit e-postası almazsanız, Evcilpet’i arayıp siparişi teyit etmek yine sizin sorumluluğunuzdadır.
 • Evcilpet.com sitesinde satışı gerçekleştirilen (kargo ve kapıda ödeme bedeli hariç – KDV %18) tüm ürünlerin KDV oranları mevcuttur. Evcilpet.com, dizgi ve sistem hatalarından meydana gelecek fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz.
 • Evcilpet.com sitesinden sipariş edilen ürünlerin stok durumları uygun değilse yahut temin edilemiyorsa durum kullanıcıya bildirilir ve uygun seçenekler sunulur.
 • Evcilpet.com sitesinden etkin faydalanabilmeniz için kullandığınız sistemin JavaScript ve cookie kabul etmesi tavsiye edilir. Ayrıca internet tarayıcınızda secure connection açık olmalı; tercihen Internet Explorer, Safari, Opera, Google Chrome ve Netscape 4.0 ve üstü kullanılmalıdır.
 • Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.
 • Evcilpet.com sitesi online Kredi Kartı ile satış yapmaktadır. 256 Bit SSL teknolojisi ile izico e-ticaret altyapısını kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde bizim sistemimizde saklanmamaktadır, doğrudan ilgili bankanın yüksek güvenlikli sunucularında işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.
 • Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda destek@evcilpet.com e-posta adresine bilgi e-maili gönderebilirsiniz.
 • Evcilpet.com sitesinden yapılan alışverişlerde ödeme seçeneği olarak kullandığımız Havale ödemelerinde Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile www.evcilpet.con’ un bir ilgisi yoktur.
 • Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılmaktadır. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip kargo firmasına tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak destek@evcilpet.com e-posta aracılığıyla bizlere geri bildirilmelidir. Ürünün yeniden en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlanacaktır.
 • Müşteri, sipariş vermek için, online satın alma sürecini izlemeli ve “Ödemeyi Onayla” seçeneğini tıklamalıdır. Bunu yaptıktan sonra müşteri, siparişin alındığını onaylayan bir uyarı alır (“Sipariş Onayı”). Daha sonraki ikinci bir uyarıda, siparişin kabul edildiği ve gönderilmekte olduğu (“Teslimat Onayı”) müşteriye bildirilir. Evcilpet.Com tarafından böyle bir onay müşteriye sunulmamışsa, Sözleşme kurulmamış sayılır.
 • Tüm siparişler stoklarda bulunabilir olmasına bağlıdır. Tedarik sıkıntısı yaşandığında veya ürün artık stokta olmadığında,Evcilpet.com müşteriye sipariş edebileceği benzer veya daha farklı kategori ve değerde ikame ürünler hakkında bilgi verme hakkını saklı tutar. Müşterinin ikame ürünleri sipariş etmek istememesi halinde, istenmeyen ikame ürün için ödemiş olduğunuz tutarı Evcilpet.com müşteriye iade eder.
 • Evcilpet.com internet sitesinden herhangi bir ürünü geri çekme ve/veya internet sitesindeki herhangi bir materyali veya içeriği kaldırma veya düzeltme hakkı her daim saklıdır.
 • Mer’i mevzuat hükümleri uyarınca, internet sitesinden yapılan tüm satış işlemleri, müşterinin onayına tabi olan uygulanabilir nihai muafiyetler hariç olmak üzere Katma Değer Vergisine (KDV) tabidir.
 • Evcilpet.com, zaman zaman bu Koşulları güncelleme veya üzerlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Evcilpet.com’dan ürün sipariş ettiğinde yürürlükte olan ilkelere ve Koşullara, bunlarda bir değişiklik yapılmadığı müddetçe tabii olur. Koşullar veya Gizlilik Beyanında hukuka veya hükümetin yetkili organına göre yapılan herhangi bir potansiyel değişim, önceden müşteri tarafından yapılan siparişler için de geçerli olacaktır. Bu değişiklik müşterinin yasal haklarını etkilemez.
 • Teslimat ve fatura adresleriniz farklı ise sipariş sırasında sistemde bildiriniz. Paketleriniz size fatura ile teslim edilir.
 • Fiyatlarımız önceden bildirmeksizin değişebilir. Ödemesi yapılmış siparişler için ek ödeme istenmez.

TESLİMAT :

Siparişlerinizin teslimatları kargo ile gönderilmektedir. Teslimat süresi İstanbul sınırları içinde 3 iş günü, diğer bölgelerde 7 iş günüdür. Bayram, resmi tatil gibi tatil günlerinde verilen siparişler tatil bitimini takip eden ilk resmi çalışma günü alınmış kabul edilir.

 • Ürün teslimatı siparişinizdeki belirtilen adrese teslim edilir.
 • Siparişinizi verirken lütfen adres ve telefon bilgilerinizi eksiksiz olarak yazmayı unutmayınız.
 • Teslimat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız yetkilinin önünde açıp kontrol ediniz.
 • Eğer üründe herhangi bir hasar varsa, yetkiliye tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim alındıktan sonra yetkili görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
 • Bildirdiğiniz adrese, seçmiş olduğunuz günde paketinizi getiren kargo çalışanı, size veya paketinizin teslim edilmesini bildirdiğiniz kişiye ulaşamaz ise paketiniz ilgili kargo şubesine geri getirilir. Oradan da Evcilpet.com’a geri döner.
 • Teslim alınmayan paketler Evcilpet’in sorumluluğunda değildir. Kargo şubesinden kendinizin alması gerekir.

Sözleşmenin Feshi

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Satıcı tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Satıcı üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

İhtilaflerin Halli

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yürürlük

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.